Novi zanimljiv projekt „Mission to Twin(Space)

Zahvaljujući učiteljicama Monici Frigerio iz Italije i Serap San iz Turske učenici 5.a i 7.a razreda koji su zainteresirani moći će sudjelovati u nadasve novom i zanimljivom projektu pod nazivom „Mission to Twin(space)“ skupa s još mnoštvom učenika iz 17 europskih država. Naime učiteljica Tatjana Kristek priključila se ovom projektu s ciljem jačanja interesa učenika za nove teme i oblike rada te jačanje jezičnih, digitalnih i međukulturnih kompetencija učenika.

Planirane aktivnosti u projektu su:

Rujan:  Twinspace netiquette i pravila sigurnosti na internetu te igranje suradničke igre na temu internetske sigurnosti

Listopad-studeni: priprema putovanja, izrada boarding pasova, dizajniranje svemirskog broda, odabir imena planeta, natječaj za logo projekta

Prosinac-ožujak: rad u međunarodnim timovima, opis planeta, kreiranje zastave te školska pravila za vanzemaljce

Travanj-svibanj:  avantura na planetu- video knjiga i poster riječi

Pogledajte video VIDEO i priključite se ovom kreativnom projektu!

Provedene aktivnosti u 1. polugodištu

Od rujna do kraja prosinca proveden je velik broj aktivnosti. U projekt se uključilo se sveukupno 11 učenika iz 5.a i 7.a razreda te su skupa s učiteljicom Tatjanom Kristek proučavali, smišljali, kreirali i učili nove činjenice o svemiru i putovanju u svemir te učili kako raditi u nekim novim digitalnim alatima (Google Maps, Thinglink, Wakelet, Easy Polls, Flipgrid, Genially).

U početku smo pogledali kratki video o sigurnosti na internetu te odigrali kviz s ostalim učenicima u razredu. Rezultati su pokazali da na internetu opreza nikad dosta.

Izrađivali smo boarding cards, crtali ih na papiru i izraiđvali digitalne u alatu Canva

LOGO  koji su osmislili naši učenici je izgledao ovako,

a odabran logo projekta najvećim brojem digitalnih glasova izgleda ovako.

Koristili smo Mindmaster alat za prijedlog imena planeta, a naš je prijedlog bio CANDYLAND, međutim pobijedio je naziv CRESCENT.

I još samo da vam pokažemo naše rakete, iako moramo priznati da je bilo zaista izuzetno puno kreativnih ideja, od recikliranih, do digitalnih. Učenici su u ovom zadatku zaista pokazali svoju maštovitost

S radom nastavljamo u 2. polugodištu, a aktivnosti projekta možete pogledati i na web stranici projekta:  http://missiontotwinspace.weebly.com/.

Uspješan završetak projekta Mission to Twin(space)

U 2. polugodištu se nastavio rad na projektu još intenzivnijim tempom. Jako je puno aktivnosti provedeno, a neke od rezultata ćemo podijeliti ovdje s vama.

Uživali smo u svakom trenutku, iako se ponekad činilo da jednostavno nećemo stići sve napraviti u roku. Timskim radom smo uspjeli. Puno je i novih aktivnosti dodano u međuvremenu, a rok za provedbu projekta je skraćen iz objektivnih razloga. No još se jednom pokazalo da se predanim radom sve može postići.

Avantura na planetu Crescent (polumjesec) je započela: Rad u međunarodnim timovima The mysterious planet (Google slides) https://docs.google.com/presentation/d/1VdaO4Ay5MKLjw0NF76_XN02p7fMtKwiWWi7DqXA4Dtc/edit?usp=sharing

Crtali smo zastave planeta Crescent: Mi smo odabrali rad Tie Jandrok.

Naša pravila

I tek tada je slijedio ozbiljan rad!

Priča u nastavcima, a cijelu priču možete pročitati na sljedećem linku A weird story (Story Jumper).

Potom  smo priču ispričali na hrvatskom jeziku i snimili video, skupili smo zbirku riječi (Word Art), preveli smo riječi na hrvatski jezik i izradili poster s otiscima ruku.

I kao posljednja aktivnost izrađen je višejezični digitalni rječnik, koji možete pregledati i naučiti pokoju novu riječ na nekoliko europskih jezika A MULTILINGUAL DICTIONARY.

Mi smo uživali i veselimo se nekim novim avanturama, a vi nam se slobodno pridružite na budućim  putovanjima!🚀🚀

Priloženi dokumenti:
Mission -National label.pdf

Osnovna škola Vladimira Becića Osijek / Vijenac Augusta Cesarca 36, HR-31000 Osijek / www.os-vbecica-os.skole.hr / os-vb@os-vbecica-os.skole.hr