Sudjelovanje na eTwinning konferenciji

Sudjelovanje na eTwinning konferenciji u Dublinu

Naša knjižničarka Anita Račman izabrana je od strane Agencije za mobilnost i programe EU za sudjelovanje na ovogodišnjoj eTwinning konferenciji koja se održala u Dublinu od 9. do 11.5.2019. godine. Tema ovogodišnje konferencije bila je eTwinning škole. Budući da smo ove godine postali eTwinning škola, čime se ponosimo, sudjelovanje na ovoj konferenciji dodatno će doprinijeti našem radu u raznim budućim projektima.

Opširnije na blogu školske knjižnice

Sudjelovanje na E twinning konferenciji u Beču!

Podunavska konferencija u Beču imala je za cilj povezati učitelje iz država podunavske regije. Kroz dva dana održane su radionice kako koristiti e-Twinning portal i kako uspješno praviti projekte, pa smo poslušali primjere dobre prakse iz Austrije. Nakon toga smo tražili partnere za buduće projekte i predstavljali svoje ideje za buduće projekte. Nakon pronalaska partnera izradili smo projekte i postavili ih na e-Twinning portal. Positive thinking within teaching methodology je naslov projekta koji smo osmislili s kolegicama iz Češke Republike, Slovačke i Rumunjske. Ideja je da se uz pomoć novih metoda rada potiče razvoj jezičnih kompetencija kod učenika. Učenici će kroz pisanje priča, osmišljavanje pravila, video konferencija stvarati nova prijateljstva i unaprijediti će poznavanje engleskog jezika. Uz ovaj sudjelovat ćemo u još dva velika projekta koji imaju za cilj promovirati školske svakodnevnicu kroz izradu videa te ih prikazivati na e-Twinning portalu. I treći projekt ima za cilj snimati video materijale o svojoj kulturi, državi i gradu te ih prezentirati ostalima, tako da svi mogu upoznati prostor u kojem učenici žive.

Na konferenciji je sudjelovao naš učitelj geografije i povijesti Marko Rajić

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Vladimira Becića Osijek / Vijenac Augusta Cesarca 36, HR-31000 Osijek / www.os-vbecica-os.skole.hr / os-vb@os-vbecica-os.skole.hr